KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14752110
nr 1475 2110
Eva Hallström
(1942-1997), Sverige
Oljemålning, Monogramsignerad, komposition. Olja på duk, 94x140cm, yttermått inklusive ram: 98x144cm
Kondition: lagad duk
Eva Hallström, svensk bildkonstnär född 1942, död 1997.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.300 kr
måndag 20 juni 2022
kl 19:24:17
21/4 22:05:39
1.200 kr
7/6 10:52:15
20 jun
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Eva Hallström
Läs mer om Eva Hallström